Bagażnik rowerowy na hak

Bagażniki umieszczane na hakach holowniczych pojazdów to zdaniem wielu najlepsze rozwiązanie na przewóz rowerów. Niewątpliwie, w zestawieniu do tychże, stawianych na dachu, mogą trochę blokować dostęp do bagażnika, jednak mają dużo pozostałych korzyści. Jako, iż przymocowane na bagażniku na haku pojazdy w okresie jazdy chowają się w cieniu opływowym samochodu, spalanie trzyma się na małym stopniu. Poza tymże, montaż bagażnika i na nim pojazdów jest łatwy oraz zajmuje dokładnie parę minut. Tak czy odmiennie, należałoby się zorientować jaki bagażnik rowerowy na hak dobrać spośród dostępnych rodzajów.

Bagażnik rowerowy na hak – ilość rowerów

Dobór bagażnika związany jest od kliku elementów. Przede wszystkim rozpoczynamy od ilości pojazdów. Tego parametru nie można następnie poprawić, nie można powiększyć już dysponowanego bagażnika. Są określone przystawki u pewnych wytwórców, jednak z zasady pozwolą one na dotransportowanie mniejszego roweru oraz kosztują wielokrotnie więcej, aniżeli np. większy bagażnik. Ktoś mógłby stwierdzić, iż doskonale brać duży wymiar, więc na 4 rowery. Można tak zrobić, jednak jeśli nie potrzebujemy transportować tyle rowerów, to jest to zakup bez sensu.

Bagażnik rowerowy na hak – jak go umieścić?

Sposobów przewożenia rowerów w pojeździe jest parę – są bagażniki umieszczane na dachu czy bocznej klapie samochodu. Jeśli planujemy przewozić rowery na haku, po zakupie interesującego nas rodzaju, powinniśmy dokładnie zaznajomić się z instrukcją montażu dodaną do sprzętu poprzez wytwórcę (zazwyczaj możemy ją też odnaleźć w Internecie). Tradycyjny sposób montażu bagażnika rowerowego na hak (jak pokazują wytwórcy) zakłada rozmieszczenie sprzętu na kuli haka holowniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *