Baterie kuchenne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kuchnia to najbardziej użytkowe pomieszczenie w domu. Aby korzystać z niej bez codziennej irytacji i w komfortowy sposób, każdy element musi być przemyślany. Dotyczy to również baterii do kuchennych zlewozmywaków. Na co koniecznie zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Sposób montażu

Baterie kuchenne rozróżnią się przede wszystkim ze względu na sposób montażu.

  • Baterie naścienne – montowane są na ścianie nad zlewozmywakiem. Wymagają bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej i z tego względu są coraz rzadszym wyborem. Sprawdzą się u osób, które chcą odświeżyć wygląd kuchni bez konieczności przerabiania instalacji.
  • Baterie stojące – instalowane na obrzeżu zlewozmywaka lub w specjalnym otworze w blacie. Ich montaż jest niezwykle łatwy, dlatego cieszą się dużą popularnością.

Rodzaj wylewki

Baterie kuchenne https://omstore.pl/collections/baterie-kuchenne wyposażone są w różne rodzaje wylewek. Ta niepozorna część ma znaczący wpływ na komfort użytkowania. Dwa podstawowe rodzaje to:

  • wylewka wysoka – sprawdzi się przy głębokich komorach w zlewie. Ułatwia umycie dużych naczyń, ale z powodu dużej odległości od komory przy pustym zlewie będzie bardziej pryskać,
  • wylewka wyciągana – pozwala na wyciągnięcie syfonu i działanie poza zlewozmywakiem. Przez możliwość odpowiedniego nakierowania będzie też bardziej precyzyjna podczas mycia naczyń.

Należy pamiętać, że na rynku istnieje wiele modeli, które łączą ze sobą więcej niż jedną czy dwie funkcje. Można znaleźć baterie kuchenne wyposażone w wylewkę, która będzie jednocześnie wysoka, wyciągana, obrotowa i z różnymi strumieniami wody do wyboru.