Boxy dachowe – jakie mają zalety

Boxy dachowe to dobry sposób na stworzenie specjalnej powierzchni. Sprawdzą się dobrze, jeśli po prostu nie masz odpowiednio wiele miejsca w pojeździe, natomiast wybierasz się w daleką podróż czy pragniesz przewieźć sprzęt sportowy. Boxy są, wielofunkcyjnym oraz dość niedrogim wyjściem, by podnieść komfort jazdy. Czy należałoby więc skorzystać z tego oczywiście wyjścia, czy też w naszym przypadku lepiej sprawdzi się inna propozycja?

Boxy dachowe – zalety

Gdy potrzebujemy większej powierzchni bagażowej zupełnie nie musimy zmieniać pojazdu na większy, być może zakup boxu dachowego będzie najdoskonalszym wyjściem. Dzięki takiej decyzji zyskujemy specjalne 200-700 litrów objętości powierzchni bagażowej. Jadąc na wczasy z rodziną jest to niewątpliwa korzyść, bowiem możemy wziąć znacznie więcej bagażu oraz to nie kosztem miejsca w kabinie. Boxy dachowe w większości proponują dostęp do własnego pomieszczenia z bocznych stron, co pozwoli na dostanie się do całości bagażu bez potrzeby wypakowywania połowy rzeczy.

Jaki box dachowy dobrać?

Jeżeli planujemy pewnie oraz przyjemnie przewieźć niewymiarowy czy specjalny bagaż, jaki przewyższa rozmiary bagażnika, odpowiednio zdecydować się na box dachowy. Narty, deska snowboardowa, wiosła, kolejny sprzęt – każda spośród tychże rzeczy zajmie miejsce w boxie dachowym, nie zakłócając powierzchni we pomieszczeniu auta. Z owej specjalnej powierzchni bagażowej możemy korzystać o jakiejkolwiek porze roku, poprzez parę lat – wszystko zależy od tego, jaki box dachowy wybierzemy.

Wybierając konkretny model boksu dachowego, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest wielkość takiego bagażnika – im większa powierzchnia, tym więcej zmieścimy. Lepiej jednak nie przesadzać z długością – może ona kolidować z pokrywą bagażnika i znacznie utrudniać wydostanie z niego potrzebnych rzeczy