Buty na rzepy czy ze sznurowadłami?

Zarówno buty na rzepy, jak i buty ze sznurówkami mają swoje zalety i wady. Buty na rzepy mogą być łatwe do założenia, zwłaszcza jeśli masz trudność ze schylaniem się lub jeśli twoje stopy są spuchnięte. Możesz je również szybko zdjąć, co jest pomocne, gdy się spieszysz lub gdy nosisz buty z odkrytymi palcami.

 

I oczywiście, buty na rzepy są szczególnie świetne dla dzieci i osób, które zmagają się z wiązaniem butów.

 

Ale rzepy nie są idealne. Głównym problemem z butami na rzepy jest to, że nie są one tak stylowe jak buty ze sznurówkami. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego buta, będziesz musiał zastąpić go butem w innym stylu, który również ma sznurówki. Buty z rzepami są również mniej prawdopodobne, że pozostaną na miejscu, gdy będziesz biegać lub skakać.

 

Dodatkowo niektórzy uważają, że rzepy mogą ocierać się o skórę i powodować podrażnienia. Nie ma jeszcze żadnych badań naukowych, które by to potwierdzały, ale ma to sens, że ciągłe ocieranie po jakimś czasie byłoby niekomfortowe. I chociaż jest to mało prawdopodobne, gdy rzep jest w dobrym stanie i nie jest przyklejony zbyt mocno, może się to zdarzyć z czasem – a nawet nowy rzep ma tendencję do chwytania skóry na samym początku. Zobacz więcej: interiornews.pl