Co ma znaczenie w pracy zdalnej?

Bycie pracownikiem zdalnym może zmienić lub zepsuć Twój dzień. Podniecenie związane z możliwością pracy np. marketingowca z dowolnego miejsca szybko zastępuje frustracja związana z brakiem możliwości ucieczki od niewygodnego otoczenia. Ważne jest, aby wiedzieć, co jest ważne podczas pracy zdalnej, aby nie tracić czasu na złe ustawienia.

W idealnej sytuacji będziesz chciał:

-Biuro z zamykanymi drzwiami i dźwiękoszczelnymi ścianami. Kiedy jesteś w miejscu publicznym, takim jak kawiarnia, łatwo jest ludziom usłyszeć, co robisz i odciągnąć cię od pracy. Musisz wyeliminować wszelkie zewnętrzne zakłócenia, abyś mógł skupić się na swojej pracy. Samo założenie słuchawek nie wystarczy, jeśli ludzie wokół Ciebie mogą stwierdzić, jakiego rodzaju muzyki słuchasz lub jak głośno jest ona odtwarzana – mogą mieć ochotę na nawiązanie rozmowy lub zadanie pytania dotyczącego muzyki. Jeśli masz biuro z drzwiami, znacznie łatwiej jest odgrodzić się od innych osób, jednocześnie pozwalając sobie na usłyszenie wszelkich dźwięków, które mogą wskazywać na problem ze sprzętem (np. włączenie się alarmu przeciwpożarowego).

-Wygodne krzesło, biurko i klawiatura do długich okresów siedzenia (i brak bólu nadgarstka). Wielu ludzi zauważyła, że jeśli siedzą oni w niewygodnej pozycji, częściej tracą koncentrację i rozprasza ich chęć poruszania się. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry sprzęt oraz wygodne meble. Więcej o pracy zdalnej znajdziesz na stronie https://becomedia.pl/ .