Co warto wiedzieć przed zakupem okien?

Osoby, które po raz pierwszy stoją przed zakupem okien często nie wiedzą jak w ogóle się za to zabrać. Okna plastikowe pcv mogą się wydawać być produktem skomplikowanym, jednak wystarczy poznać kilka czynników które charakteryzują ich specyfikę.

Pierwszą rzeczą, która zwykle interesuje nabywców okien jest wstępny kosztorys. Aby taki uzyskać należy udać się do punktu sprzedaży wraz z projektem domu. Można też zaprosić handlowca bezpośrednio na budowę i tam zostaną pobrane wymiary na okna plastikowe pcv. Każda osoba, która planuje nabyć okna plastikowe pcv http://effra.pl/okna-pcv-wroclaw do domu musi być świadoma, że ich produkcja zwykle zajmuje około 3 tygodni. Na ogólną cenę stolarki składa się cena okien i cena montażu. Wiele firm stosuje promocję, która polega na tym, że montaż okien w stanie surowym jest darmowy.
Udając się do punktu sprzedaży warto mieć chociażby ogólną wizję przyszłych okien. Należy rozważyć czy chcemy kupić okna białe czy w kolorze, czy będą miały one dodatkowe szprosy w szybach oraz czy chcemy stosować dodatkowe środki bezpieczeństwa w oknach. Podczas wyboru okien trzeba szczególną uwagę zwrócić na profil, szyby oraz okucia. Jeśli chodzi o profile okienne to najczęściej stosowane są profile pięciokomorowe i sześciokomorowe. Wskazane jest by sprawdzić jakiego typu wzmocnienie znajduje się w środku. Obecnie w oknach najczęściej stosuje się pakiety trzyszybowe ze względu na ich bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Planując zakup okien warto od razu pomyśleć też o parapetach i roletach.