Czy warto kupić auto z systemem start-stop?

Systemy start-stop są reklamowane jako paliwooszczędne, ale niektórzy producenci samochodów musieli umieścić w swoich broszurach zastrzeżenie, ponieważ tak naprawdę to kierowca decyduje o tym, czy z nich korzystać. Kierowca zaoszczędzi pieniądze, używając systemów start-stop częściej i przez dłuższy czas. Ale czy warto kupić samochód z systemem start-stop?

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez AAA stwierdzono, że kierowcy, którzy korzystają z systemu częściej niż raz dziennie, mogą odzyskać różnicę w cenie swoich pojazdów (jakkolwiek nieznaczną) w ciągu roku. Jednak ludzie zazwyczaj nie decydują się na zakup samochodów tylko po to, by zaoszczędzić na kosztach gazu – w tym samym badaniu stwierdzono również, że kierowcy polubili system, ponieważ uważali, że jest on ekologiczny, a technologia fajna. Ci, którzy używali go rzadziej niż raz dziennie, nie uznali go za wart uwagi. 

Ważne jest, aby zastanowić się, jakie są Twoje priorytety przy wyborze samochodu. Chociaż możesz być w stanie zaoszczędzić pieniądze, systemy start-stop mogą nie być warte uwagi, jeśli szukasz innych cech w swoim pojeździe, takich jak przestrzeń ładunkowa, komfort lub funkcje bezpieczeństwa. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, będziesz musiał zdecydować, które czynniki mają dla Ciebie największe znaczenie przed podjęciem decyzji. Więcej motoryzacyjnych artykułów znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .