Czy warto kupić żarówki fluorescencyjne?

Trudno zignorować korzyści środowiskowe płynące z żarówek fluorescencyjnych. Zużywają one o 70% mniej energii niż żarówki, wytwarzając przy tym taką samą ilość światła, a ich trwałość może sięgać nawet dziesięciu lat, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić setki na kosztach wymiany. 

Chociaż jest wiele powodów, aby je kochać (nie zawierają rtęci), jest jeszcze kilka innych kwestii, które warto zbadać, zanim zdecydujesz, czy chcesz się przełączyć z obecnych żarówek.

Po pierwsze, ich koszt może cię zaskoczyć: chociaż oszczędzają pieniądze w dłuższej perspektywie, są w rzeczywistości dość drogie w porównaniu z tymi żarowymi. Różnica w kosztach jest na tyle znacząca, że większość ludzi będzie chciała rozważyć, czy oszczędności energii naprawdę będą tego warte, biorąc pod uwagę ich wzorce użytkowania w czasie. Jeśli używasz ich głównie do oświetlenia otoczenia, takich jak światła nad głową lub lampy stołowe, powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się bliżej, ile energii elektrycznej zużywają. Żarówki fluorescencyjne nie świecą tak jasno jak żarówki, a zatem nie będą w stanie oświetlić większych przestrzeni, chyba że są w grupach. Na przykład w pomieszczeniu o wymiarach 4 x 6′ potrzeba około 4 więcej świetlówek niż żarówek, aby osiągnąć ten sam poziom jasności, ponieważ świetlówki mają niższy strumień świetlny. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://supertechnology.pl/ .