źródło: pixabay.com/keresi72

Czy warto mieć w domu kominek?

Posiadanie kominka w domu to marzenie wielu osób. Ale czy rzeczywiście warto ponieść koszty, poświęcić czas i wysiłek, aby go zainstalować? Odpowiedź może zależeć od tego, gdzie mieszkasz, jak bardzo lubisz gotować i jaki rodzaj drewna preferujesz – i nie mówię tu tylko o tym, które trafia do kominka.

 

Mieszkamy w mieszkaniu, które ma kominek w salonie i absolutnie go uwielbiamy. Jest to piękny mebel, który dodaje ciepła do naszej przestrzeni życiowej; ogrzewa pokój szybko i skutecznie; i nawet daje nam możliwość gotowania jedzenia zamiast zawsze polegać na naszej płycie grzewczej (co jest zupełnie inną historią). Ale nie zawsze mieliśmy ten kominek. Żyliśmy bez niego przez ponad 10 lat, zanim udało nam się przeprowadzić do własnego domu z własnym kominkiem. Musieliśmy zastanowić się, czy ta decyzja będzie warta kosztów posiadania takiego kominka, więc oto, czego się dowiedzieliśmy:

 

Po pierwsze, ile kosztuje kominek? Na pewno będziesz chciał skorzystać z usług profesjonalnego instalatora, chyba że jesteś naprawdę poręczny z narzędziami lub masz doświadczenie w pracy z materiałami łatwopalnymi. Koszt będzie zależał od miejsca zamieszkania.