źródło: pixabay.com/sonja_paetow

Czym charakteryzują się świece sojowe?

Świece sojowe są produkowane z wosku sojowego, naturalnej alternatywy dla parafiny. Soja jest uprawiana, zbierana i przetwarzana przez rolników jak każde inne zboże, a nie pozyskiwana z ropy naftowej. Wiele osób preferuje świece sojowe ze względu na ich naturalne właściwości. Oprócz tego, że soja jest przyjaznym dla środowiska źródłem do produkcji świec, posiada ona szereg cech, które czynią ją lepszą opcją:

Świece sojowe są bardziej ekonomiczne. Palą się dłużej i czyściej niż świece parafinowe, co oznacza, że z czasem trzeba zużyć mniej produktów świecowych. Domowe treści znajdziesz na budowaidom.pl

Rzut zapachu jest doskonały w przypadku świec sojowych. Zapach może podróżować do trzech razy dalej niż w przypadku świec parafinowych. Ponieważ wiele produktów sojowych jest wytwarzanych w Ameryce Północnej i ich jakość jest wysoka, mają one bardziej autentyczny zapach w porównaniu z tymi wytwarzanymi w krajach zamorskich. Zapach świecy powinien być jedną z pierwszych rzeczy, które rozważasz przy zakupie, ponieważ zapach pomoże określić atmosferę pomieszczenia, w którym go spalisz.

Zakres kolorów dostępnych dla świec sojowych jest znacznie szerszy niż dla tych z parafiny. Parafina ma żółtawy odcień podczas spalania, ale soja nie i dlatego będzie produkować bielszy płomień i nie zmieni koloru pojemnika Twojej świecy.