Czym jest home staging?

Co to jest home staging?

Inscenizacja domów to proces przygotowania domu do sprzedaży w sposób, który podkreśla jego najbardziej atrakcyjne cechy i minimalizuje jego wady. Większość ludzi myśli o pustym domu z meblami, które miały tagi cenowe odcięte, ale w rzeczywistości, sprzedawcy mogą zrobić wiele, aby ich domy były bardziej atrakcyjne bez poświęcania żadnego z ich własności. Home staging może być również nazywany “projektowanie wnętrz na sprzedaż”.

Home staging wywodzi się z branży nieruchomości jako sposób dla agentów, aby upewnić się, że potencjalni nabywcy widzieli domy w najlepszych możliwych okolicznościach. Dzisiaj, stało się to popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą uzyskać największą wartość z ich domów, zanim umieszczą je na rynku. Celem inscenizacji jest upewnienie się, że wszystko w twoim domu mówi coś o tobie, twoich gustach i twoim stylu. 

Dom, który został wystawiony wygląda jak to, że należy do kogoś, kto dba o to, jak on lub ona żyje – i kto chce podzielić się tą troską z innymi. Domy po inscenizacji wyglądają również na czyste i schludne, co tworzy pewne wrażenie na potencjalnych nabywcach (nawet jeśli żadne sprzątanie nie zostało faktycznie wykonane). Sprawiają również wrażenie większych niż są w rzeczywistości. Efekt ten uzyskuje się poprzez zwiększenie ilości światła w każdym pomieszczeniu poprzez chociażby usunięcie przedmiotów osobistych. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie https://propertylook.pl/ .