Fotel uszak – modny i komfortowy mebel do salonu

Zastanawiając się nad zakupem foteli do salonu, prawie zawsze bierzemy pod uwagę ich styl oraz kolor. Nie zawsze przy tym przyglądamy się bliżej samej konstrukcji fotela. To nieprzemyślana strategia, która może skończyć się koniecznością wymiany tych mebli na nowe, i to prawie od razu! Nie można zaprzeczyć, że meble do salonu w stylu skandynawskim powinny prezentować się stylowo, ale w przypadku kanapy, siedziska czy foteli na pierwszym miejscu stoi jednak wygoda.

Na szczęście możemy zdecydować się na niezwykle komfortowe, eleganckie fotele uszaki, dzięki którym zyskamy styl i wygodny wypoczynek w jednym. Fotel uszak to mebel, który chyba nigdy nie straci na popularności. Uwielbiają go zarówno dorośli, jak i dzieci, stanowi także doskonały mebel dla mam karmiących. Fotel ten posiada bardzo wysokie, tapicerowane oparcie, które zapewnia idealną pozycję dla kręgosłupa i przeciwdziała nadmiernemu pochylaniu się. Do jego zalet należą także idealnie umiejscowione podłokietniki oraz wysokość, dzięki której kolana siedzącego zginają się pod optymalnym kątem.

Nie zapominajmy jednak o samym wyglądzie! Dostępne w sklepach fotele uszaki obite są najczęściej łatwą w utrzymaniu w czystości bawełną albo aksamitem o ciekawej kolorystyce. Pasują do tradycyjnych wnętrz, gdzie znajdziemy ciemne drewno i długie, zwieszające się zasłony, ale również w nowoczesnych aranżacjach wyglądają, jakby były zaprojektowane specjalnie dla nich.