Gadżety i zabawki dla kota

Istnieje kilka gadżetów i zabawek, które sprawiają, że Twój kotek jest szczęśliwszy i bardziej aktywny. Może niektórych z nich jeszcze nie posiadasz i prawdopodobnie cię zaskoczą. Jest to zatem doskonała okazja by je poznać, a następnie sprezentować swojemu pupilowi.

Interaktywne zabawki laserowe

Jeśli kiedykolwiek widziałeś, jak kot używa wskaźnika laserowego, to wiesz, ile radości ta zabawka przysparza dla twojego kota! Możesz dostać jeden za około 15 złotych w każdym sklepie zoologicznym lub online. Wystarczy wskazać laser wokół pokoju i obserwować, jak twój kot go goni. Taka zabawa jest również świetna w poprawie kondycji swojego kotka, szczególnie, kiedy nie wychodzi on na zewnątrz. Takie bieganie wymaga bowiem od niego dużo ruchu.

Kocimiętka

Każdy kot uwielbia kocimiętkę. Jednak należy nie przesadzać z jej ilością. Zbyt dużo kocimiętki może powodować bardzo dziwne zachowania u kotów, więc używaj jej oszczędnie i dawaj ją kotu tylko wtedy, gdy masz czas, aby się z nim potem bawić.

Wirujące piłki

Te zabawki kulkowe są świetne dla kotów. Każdy z nich uwielbia za nimi ganiać, co tym samym przynosi im wiele radości. 

Pluszak

Kto nie lubi pluszaków? Również nasze pupile za nimi przepadają. Dodatkowo, na każdej fotografii z pluszakiem koty wyglądają przesłodko. Dlatego, jeśli jeszcze nie kupiłeś swojemu kotu żadnego, należy szybko to naprawić! 

 

Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .