Integracja online dla firm – czy warto?

Z przypadkowym pojawieniem się COVID-19 we własnym życiu, własna siła robocza musiała błyskawicznie dopasować się do innych modeli pracy; większość spośród nas pracuje obecnie w domu. Przedsiębiorstwa muszą obecnie odnaleźć dobre wyjście, by podtrzymać uwagę oraz zainteresowanie zespołu podczas pracy w domu, natomiast również podtrzymać odpowiednie nastawienie oraz zdrowie emocjonalne własnych współpracowników na pierwszym planie. Najdoskonalszym wyjściem umożliwiającym nawiązać odpowiednie relacje robocze, podczas jeśli pracownicy działają z domu, jest wejście postępowań zdalnych w zespole. Więc, natomiast pewno integracja online dla firm sprawdzi się doskonale.

Jak funkcjonuje integracja online dla firm?

Zasada funkcjonowania jest niezwykle prosta. Uczestnicy integracji online biorą udział w wydarzeniu stosując do tego własnych komputerów/smartfonów, korzystając z przetworników oraz kamerek. Ustalamy razem czas zdarzenia i daną porę. Przed wzięciem udziału w wirtualnej imprezie zapraszamy parę osób z grupy na spotkanie technologiczne, jakie trwa blisko 15 minut. Podczas takiego spotkania badamy użyteczności danych komunikatorów video i elektronicznych rozrywek, które pojawią się podczas integracji online. W sytuacji jeśli mamy już wszystko ustalone na dzień przed realizacją wysyłamy odnośnik do spotkania online. Zainteresowani w dniu realizacji mogą dojść do spotkania za pomocą uzyskanego odnośnika.

Zdalne zadania team buildingowe rozłożone w okresie

Jeżeli za wielkim wyzwaniem byłoby zebranie wszelkich zatrudnionych w jednym okresie przed monitorami laptopów, to możesz dobrać możliwość taką jak integracja zdalna, jednak rozłożona w okresie. Co to oznacza? Uczestnicy realizują minizadania w zadanym czasie oraz zbierają np. timki, kulki mocy, ITiki (punkty). Nad całością takiej imprezy integracyjnej online czuwa zabawny prowadzący i instruktor umiejętności międzyludzkich.