Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja włosów kręconych może być wyzwaniem, a tym bardziej jeśli dopiero uczysz się jak to robić na własną rękę. Włosy kręcone są zwykle bardziej suche niż inne rodzaje włosów, a niektóre osoby mają problemy z ich puszeniem się. Istnieje jednak kilka praktycznych kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoje loki wyglądają jak najlepiej, tym samym zadbasz o rozwój swojej wiedzy. 

Po pierwsze, pamiętaj, że kluczem do właściwej pielęgnacji włosów kręconych jest nawilżenie. Musisz zapewnić swoim lokom niezbędne nawilżenie (stosując produkty przeznaczone do włosów kręconych), a jednocześnie nie dopuścić do ich puszenia się. Zacznij od mycia włosów co 1-3 dni, w zależności od stopnia ich przetłuszczenia lub zabrudzenia. Wybierając szampon i odżywkę, szukaj tych, które mówią, że są przeznaczone do włosów kręconych, co zwykle oznacza, że pomogą ograniczyć puszenie się włosów i zapewnią im nawilżenie. Po umyciu włosów, użyj produktu przypominającego grzebień, aby je rozplątać przed rozpoczęciem suszenia. Gdy już zaczniesz suszyć włosy, użyj grzebienia o szerokich zębach lub szczotki (najlepiej wykonanej specjalnie dla włosów kręconych), aby jak najbardziej wygładzić loki przed użyciem jakichkolwiek produktów do stylizacji.

Istnieje wiele różnych rodzajów produktów do stylizacji przeznaczonych do włosów kręconych. Wszystkie znajdziesz w różnorodnych drogeriach.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz na stronie https://fashionloop.pl/ .