Jak dbać o nasze włosy?

Ważne jest, aby używać produktów, które są przeznaczone dla naszych typów włosów. Jest jednak kilka uniwersalnych zaleceń, które sprawdzą się przy każdym typie włosów. Więcej o włosach i nie tylko, na stronie https://vibeglow.pl/ .

  1. Myj włosy tak rzadko jak to możliwe. Dobrze jest myć włosy nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Wiem, że to może być trudne, ale jest to lepsze dla skóry głowy i nie wspominając o końcówkach.

  2. Bardzo ważne jest również, aby podczas mycia włosów skupić się na skórze głowy i korzeniach. Pamiętaj, aby masować skórę głowy szamponem nawilżającym, który będzie stymulował przepływ krwi i promował zdrowszy wzrost włosów.

  3. Unikaj słońca. Lato jest szczególną porą, podczas której należy na ten aspekt zwrócić uwagę. Nasze włosy nie lubią promieni słonecznych, przez co dosyć mocno się niszczą.
  4. Nawilżaj włosy lekkim olejkiem i nakładaj olejek przed snem.

Jeśli masz kręcone lub kędzierzawe włosy, olejki są szczególnie ważne, ponieważ dodają wilgoci do Twoich suchych włosów. Lubię olej kokosowy lub rycynowy, ponieważ zawierają one witaminę E, która pomaga zatrzymać wilgoć i chroni przed uszkodzeniami termicznymi, poprawiając ogólną elastyczność.

Należy pamiętać, że włosy każdego z nas są inne, więc te wskazówki mogą nie sprawdzić się u każdego, ale jeśli chcesz mieć zdrowe włosy, musisz je włączyć do swojej diety.