Anastasiia Chepinska/unsplash.com

Jak dbać o siebie w ciąży?

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu kobiety. Jest to czas, w którym należy dbać o swoje ciało i rozwijające się w nim dziecko. Możesz zrobić kilka rzeczy, aby pomóc sobie w czasie ciąży. Niektóre z nich są proste jak picie dużej ilości płynów czy odpowiednia ilość snu. Inne mogą być bardziej skomplikowane, np. przyjmowanie witamin lub regularne wizyty kontrolne u lekarza. Jeśli szukasz więcej porad dla przyszłych mam, to polecamy portal momom.pl

W czasie ciąży możesz zrobić wiele rzeczy, aby zadbać o siebie i swoje dziecko

Dobrze się odżywiaj. Jedz różnorodne produkty ze wszystkich grup żywnościowych – produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa i niskotłuszczowe produkty mleczne (mleko, sery). Tego typu pokarmy dostarczą Ci energii, której potrzebujesz każdego dnia, abyś czuła się dobrze i pozostała zdrowa. Porady dla przyszłych mam znajdziesz na momstyle.pl.

Należy pić dużo płynów każdego dnia. Picie dużej ilości wody utrzymuje organizm w stanie nawodnienia (wypełnienia wodą). Woda pomaga zachować zdrowy wygląd skóry i pomaga wypłukiwać z organizmu produkty przemiany materii, które mogłyby się w nim gromadzić, gdyby nie były wypychane poprzez oddawanie moczu. Woda pomaga również zapobiegać zaparciom, ponieważ zapewnia regularne ruchy jelit, dzięki czemu produkty przemiany materii nie pozostają w jelitach zbyt długo, co mogłoby powodować choroby lub dyskomfort, gdy już się przedostaną.

Ciąża to bardzo szczególny okres w życiu kobiety. Jest to czas wielkiej radości, ale także czas wielkich zmian. Ponieważ Twoje ciało zmienia się, aby dostosować się do rosnącego dziecka, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą Ci zachować zdrowie i komfort.

Dbanie o siebie w czasie ciąży

Możesz być zaskoczona tym, jak bardzo będziesz się czuła zmęczona w miarę postępu ciąży. Upewnij się, że wystarczająco dużo odpoczywasz i jesz zdrowe posiłki. Nie zapominaj też o piciu dużej ilości wody!