Jak przekonać się do zakupów w butiku online? Mamy 4 pomocne wskazówki na start!

Jeśli nie jesteś fanką zakupów odzieżowych w tradycyjnych sklepach, ale z drugiej strony czujesz się też nieco przytłoczona ogromną ofertą butików online, zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak się obkupić, nie wydać wszystkich pieniędzy i wyglądać szalenie modnie. Zaczynamy!

Dlaczego zbyt szybko zniechęcamy się do zakupu odzieży online?

Frustracja z powodu źle dopasowanych ubrań, szorstkich materiałów i kosztów wysyłki być może skłoniła Cię do zaniechania kupowania ubrań w sieci i trzymasz się tego, co masz aktualnie w szafie – rezygnując z trendów. Jednak niezliczone miejsca z modnymi ubraniami wciąż nęcą i nie pozwól na to, by kilka tych negatywnych doświadczeń zniechęciło Cię do odkrywania modowych skarbów, które oferuje butik LaLaLa i wiele innych sklepów z najświeższymi trendami dla pań. W dzisiejszych zakupy online oferują doświadczenie podobne do przebywania w sklepie, a nawet przyjemniejsze, bo bez stania w kolejkach, czy wychodzenia z domu. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak usprawnić modowe zakupy cyfrowe.

Wskazówka #1 Zanim poznasz butik – poznaj siebie!

Nie chodzi o rozmowę z psychoanalitykiem, ale o banalną kwestię – zrozumienia swojego ciała. Wbrew pozorom naprawdę zbyt wiele pań podchodzi do modowych zakupów w butikach online zapominając o tej ważnej kwestii. Nie popełnij tego samego błędu, bo wtedy możesz być znów skazana na marnowanie czasu na zwroty i wymiany.

Aby tego uniknąć przed wrzuceniem czegokolwiek do wirtualnego koszyka:

  • poznaj swoje pomiary,
  • sprawdź tabele rozmiarów.

Największym zmartwieniem w przypadku zakupów online jest zazwyczaj dopasowanie, ponieważ rozmiary różnią się znacznie w zależności od marki. Aby uniknąć problemu, wykonaj wcześniej dokładne pomiary i sprawdź tabelę rozmiarów. W niektórych witrynach tabele rozmiarów podają nawet dokładnie, gdzie i jak należy mierzyć swoje ciało, dzięki czemu masz pewność, że zakupy zaczynasz od dokładnych informacji, a to jest recepta na udany finał – perfekcyjnie dopasowaną sukienkę, czy nowe dżinsy.

Wskazówka #2 Sprawdź recenzje

To bardzo pomaga, gdyż recenzje danego butiku wystawione przez inne Klientki najlepiej mogą świadczyć o trwałości ubrań, stanie, w jakim przybyły, o ich komforcie, a często o tym, jak bardzo są zgodne z podaną na stronie tabelą rozmiarów. Niektóre recenzje zawierają również zdjęcia od klientów, co jest dodatkowym atutem i pomaga w jeszcze lepszym researchu.

Wskazówka #3 Poznaj materiał fizycznie przed zakupem online

Ta wskazówka może nie być aż tak oczywista dla pań początkujących w zakupach online, ponieważ dotychczas w sklepach stacjonarnych dotknięcie materiału było czymś naturalnym. Jak wiadomo zakupy w sieci przy wszystkich swoich zaletach jeszcze nie pozwalają na namacalne sprawdzenie materiału, ale mimo to – sprawdzenie materiału jest ważne, aby określić cechy odzieży takie jak:

  • dopasowanie,
  • wygląd,
  • faktura.

Wiedza o tym, z czego jest wykonana część garderoby, pomaga zastanowić się, w jaki sposób ubrania będą się kurczyć, rozciągać i jak w ogóle będzie Ci je nosić. Możesz po prostu po sprawdzeniu informacji o materiale na stronie porównać go z czymś, co już masz w swojej szafie i na tej podstawie podjąć zakupową decyzję.

Wskazówka #4 Zawęź wyniki wyszukiwania

Butiki internetowe takie jak LaLaLa oferują więcej wzorów i modeli niż sklepy stacjonarne, ponieważ nie ma limitu przechowywania. Ogromna liczba wyborów może być przytłaczająca, ale całe szczęście takie renomowane witryny mają dla swoich klientek specjalne filtry, które mogą zawęzić wyszukiwanie według rozmiaru, stylu, kosztu itp. A tym samym zwiększyć efektywność zakupów.