Jak usunąć zarysowania na lakierze samochodu?

Rysy na lakierze samochodu mogą być nieestetyczne i kłopotliwe, ale nie muszą być trwałe. Istnieje kilka sposobów na usunięcie zadrapań z lakieru samochodu, w zależności od ciężkości zadrapania.

Dla lekkich zarysowań, które nie są zauważalne, polerowanie powierzchni samochodu może być wystarczające, aby się ich pozbyć. Jeśli chcesz to wypróbować, użyj pasty samochodowej i czystej szmatki. Zacznij od używania okrężnych ruchów z polerką na ściereczce i wetrzyj ją w obszar. Następnie zetrzyj nadmiar pasty za pomocą innej, czystej ściereczki.

Moczenie zarysowanych obszarów woskiem jest również opcją dla usuwania lekkich zarysowań. Wszystko czego potrzebujesz to trochę wosku i miękka ściereczka. Nałóż wosk na opuszek palca lub na końcówkę patyczka Q, a następnie delikatnie wcieraj go w zadrapanie okrężnymi ruchami, aż zniknie. Nadmiar wosku ponownie zetrzyj inną szmatką.

Jeśli lakier Twojego samochodu został mocno uszkodzony lub zarysowany na tyle głęboko, że odsłania goły metal pod nim, będziesz musiał naprawić te obszary, zanim będziesz mógł usunąć z nich jakiekolwiek zadrapania. Oznacza to wypełnienie wszystkich wyżłobień i rys szpachlówką lub auto body filler przed polerowaniem w dół lub woskiem. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://beautyride.pl/ .