Jak wyczyścić kanapę?

Chociaż może się wydawać, że czyszczenie kanapy lub love seat to ogromne zadanie w Twoim domu, dla większości ludzi nie jest to takie trudne. 

Najpierw należy usunąć wszystkie przedmioty, które znajdują się na kanapie, takie jak poduszki, poduchy i koce. Następnie odkurz pokrowce na poduszki i każdy obszar, do którego możesz łatwo dotrzeć. Na przykład, jeśli twoja sofa ma dołączony tył, możesz użyć narzędzia do odkurzania tych obszarów. Jeśli jest miejsce na podłodze pod poduszkami, można je przenieść, aby zrobić więcej miejsca podczas odkurzania.

-Po odkurzaniu, posyp sodę oczyszczoną na kanapie i niech siedzi przez kilka godzin przed odkurzaniem ponownie. Soda oczyszczona pomoże wchłonąć zapachy i plamy.

-Jeśli są jakieś plamy pozostające po odkurzaniu i pozwalaniu sodzie oczyszczonej siedzieć przez kilka godzin, zacznij spryskiwać te obszary wodą za pomocą butelki z rozpylaczem. Wtedy, wyciera ciecz daleko z płótnem lub papierowym ręcznikiem.

Pamiętaj, że w przypadku rozlanych płynów i wypadków z udziałem zwierząt domowych, czyszczenie punktowe jest prawie zawsze szybsze i bardziej skuteczne niż próba wyczyszczenia całej kanapy. Więcej o domowych porządkach znajdziesz na stronie https://uporzadkowane.pl/ .