Jaki napęd do bramy garażowej wybrać?

Bramy garażowe automatyczne to obecnie standard. Zobacz na co zwracać uwagę dobierając napęd do drzwi garażowych oraz jak dobrać napęd do typu bramy. Brama garażowa z napędem pozwoli na otwieranie garażu bez wychodzenia z pojazdu. Zobacz jak dobrać napęd do bramy garażowej, czy należałoby zamontować do bramy garażowej uchylnej, segmentowej oraz skrzydłowej. Dobry napęd do bramy garażowej zagwarantuje zabezpieczenie własnego pojazdu i wygodę częstego stosowania garażu. Bramy otwierane są zdalnie przy zastosowaniu małego pilota, jaki możemy przywiązać do kluczyków.

Jaki napęd do bramy garażowej?

Napęd do bramy garażowej zapewnia podnoszenie oraz opuszczanie bramy, więc jej otwieranie oraz zamykanie przy zastosowaniu pilota. Wykorzystany siłownik wprowadza w ruch ramię, jakie pcha czy ciągnie bramkę. Ramiona, jakie poruszają się po prowadnicach, są poruszane paskiem ząbkowanym czy łańcuchem. W razie braku prądu lub usterki silnika, bramy garażowe są zaopatrzone w proces otwierania ręcznego od wewnątrz oraz zewnątrz, starczy jedynie umieścić w nich klamkę.

Automatyka do bram garażowych uchylnych

Napędy do bram garażowych uchylnych można rozłożyć na typy ze względu na moc funkcjonowania. Natomiast w okresie ich kupowania należy zwrócić uwagę na multum różnorodnych parametrów. Naturalnie najistotniejszymi są siła ciągnięcia oraz pchania, jakie powodują, iż automatyczne otwieranie bramy garażowej jest w ogóle możliwe. Napędy do bramy uchylnej, identycznie jak do bramy skrzydłowej, o niewielkim wymiarze oraz zrobionej z miękkiego produktu (aluminium czy drewno) mogą mieć tylko 400 N.