Jakie korzyści przynosi żużel?

Żużel to sport o wysokiej zawartości oktanów i adrenaliny, który stał się najszybciej rozwijającym się sportem motorowym w Ameryce Północnej. Jeśli kochasz wyścigi samochodowe, ale odrzuciły cię długie i kosztowne przygotowania, które są typowe dla zorganizowanych wyścigów, żużel może być idealną okazją do zaangażowania się w ten ekscytujący sport motorowy.

Podczas gdy istnieje wiele różnych form sportów motorowych, żużel jest wyjątkowy, ponieważ jest to jedyna forma wyścigów samochodowych, w których kierowcy rywalizują na owalnych torach. Owalne tory są określane jako “speedway” lub “dirt tracks”, co daje początek nazwie “speedway” – ang. żużel. Tor owalny składa się z brudu, co jest czynnikiem odróżniającym ten typ wyścigów od innych typów wyścigów samochodowych. Samochody żużlowe wyglądają podobnie do samochodów seryjnych z dwoma głównymi wyjątkami: kierowca siedzi niżej niż normalnie, a silniki są bardzo zmodyfikowane do wyścigów o wysokiej wydajności. Samochody żużlowe mogą osiągać prędkość do 200 km na godzinę!

Pozostając wiernym swoim korzeniom jako sport człowieka pracującego, żużel nie wymaga żadnych specjalnych szkoleń ani licencji, wystarczy kilka podstawowych umiejętności mechanicznych i chęć do nauki. Możesz również zaangażować się w działalność lokalnego klubu żużlowego poprzez wolontariat. Więcej sportowych informacji znajdziesz na stronie https://desporto.pl/ .