Karma dla papug

Papuga to jedno z takich stworzeń, które można spotkać w wielu domach. Obecność takiego ptaka to ogrom korzyści. Przy czym, zanim zdecydujemy się na hodowlę takiego zwierzęcia, zapoznajmy się z informacjami odnoszącymi się do żywienia ptaszka. Tylko prawidłowa i dobrze zbilansowana dieta jest w stanie zapewnić naszemu zwierzęciu dobre życie. Papugi są ptakami, które bardzo często można spotkać w środowisku naturalnym, ale tylko i wyłącznie w wybranych strefach klimatycznych.

Jaka karma dla papug będzie najlepsza? Można ze spokojem bazować na gotowych karmach, które dostępne są w sklepach zoologicznych. Najczęściej są to mieszanki różnych ziaren, które należy wsypać do specjalnej miseczki znajdującej się w klatce zwierzęcia. Uwaga! Producenci doskonale wiedzą, że mamy do czynienia z różnego rodzaju wielkościami ptaszków, dlatego karma dla papug podzielona jest na grupy: dla ptaków małych, średnich oraz dużych.

Jakie ziarna znaleźć można w środku takiej karmy? Duży akcent położony jest na proso, ale także można tam znaleźć owies i kanar. Należy sprawdzić, czy karma dla papug nie zawiera zbyt dużej ilości nasion roślin oleistych, takich jak len czy perilla. Te oto nasiona mogą być odpowiedzialne za otyłość u takich zwierzaków. Chyba nikt z własnej woli nie chce doprowadzić do choroby u swojego zwierzęcia.

Wiele osób sądzi, że słonecznik to jedna z najlepszych wersji pokarmu dla papug. Owszem, słonecznik można podawać, ale tylko od czasu do czasu. Dzieje się tak przez to, że jest on wysoce kaloryczny, dlatego nie można zbyt często sobie na niego pozwalać, jeżeli chodzi o karmienie papug.