Leczenie zębów w narkozie. Warto na takie się zdecydować

Mało osób nie obawia się leczenia dentystycznego. Niestety jest ono konieczne, pogarszający się stan zębów, to bowiem nie tylko zły efekt estetyczny, ale też i ryzyko dolegliwości bólowych i chorób. Pacjenci, którzy panicznie boją się dentysty, mogą zdecydować się na leczenie zębów w narkozie. Takie leczenie jest całkowicie bezbolesne, a pacjent nawet nie pamięta, co się działo w gabinecie. Po wybudzeniu się, może cieszyć się wyleczonymi zębami. Niejeden stomatolog Lublin ma taką formę leczenia w swojej ofercie.

Krótka i lekka narkoza

Narkoza stomatologiczna nie jest taka sama jak narkoza podawana pacjentowi na sali operacyjnej. Anestezjolog obecny przy leczeniu zębów w narkozie, podaje dożylnie lek usypiający a potem inny, by pacjenta wybudzić. Pacjent jest usypiany tylko na kilka minut, w trakcie których stomatolog Lublin może wykonać niezbędne czynności – plombować zęby, wyrywać czy leczyć je w inny sposób. Co ważne, w trakcie jednego leczenia zębów w narkozie, stomatolog Lublin może wyleczyć kilka zębów. Przy leczeniu zębów bez narkozy, w tracie jednej wizyty, dentysta zajmuje się tylko jednym zębem.

Koszty narkozy stomatologicznej nie są wysokie

Koszt narkozy to – w zależności od oferty kliniki stomatologicznej – kwota od kilkuset do powyżej tysiąca złotych. Do kosztów wizyty trzeba tez oczywiście dodać koszt wyleczenia zębów. Całkowity koszt takiej wizyty może więc wynieść nawet kilka tysięcy złotych, jednak jest to wydatek, który się opłaci. Bez bólu i podczas jednej wizyty, można bowiem wyleczyć sobie kilka lub nawet wszystkie zęby. Po narkozie pacjent szybko się wybudza i może po prostu wrócić do domu. Oczywiście bezpośrednio po narkozie ryzykowne jest kierowanie jakimkolwiek pojazdem, rozsądnie jest wracać komunikacją publiczną, taksówką lub też z osobą towarzyszącą, która poprowadzi pojazd.