Na czym polega druk cyfrowy?

Przeróżne techniki druku grają bardzo ważną funkcję w działaniach reklamowych. To dzięki nim dopuszczalne jest wykonywanie takich przekaźników reklamy jak banery, bilbordy, rollupy oraz dużo pozostałych. Jedną spośród najnowszych oraz niezwykle efektywnych pod względem jakościowym technik druku, jest druk cyfrowy. W jaki sposób działa owa technika oraz jakie są jej najistotniejsze korzyści?

Na czym polega druk cyfrowy z roli ?

Druk cyfrowy z roli to jedna spośród najpopularniejszych teraz form druku wielokrotnie wykorzystywana do produkcji małoformatowych produktów propagandowych takich jak reklamy, wizytówki, naklejki, katalogi lub ulotki. Maszyny dedykowane do druku cyfrowego działają w technice elektrofotograficznej (laserowej), co znaczy, iż zamiast matrycy stosują określony, naładowany elektrostatycznie cylinder, nazywany fotoreceptorem, przykryty powłoką światłoczułą. Cylinder ów naświetla się wiązką laserową tworząc w ów sposób obraz zatuszowany, jaki potem za pomocą tonera przenosi się na papier, folię czy odmienny przekaźnik oraz zespala z nim cieplnie.

Kiedy należałoby wykorzystywać druk cyfrowy?

Podstawowym elementem przy doborze techniki druku jest niewątpliwie cena realizacji projektu. Wydatki druku cyfrowego są dość małe, ze względu na brak potrzeby przyrządzania formy drukowej. Druk cyfrowy jest niezwykle dokładny, toteż brak tu druków próbnych. Ważne jest również, iż następne kopie mogą być personalizowane, co nie oddziałuje na cenę wydruku. Natomiast z punktu widzenia druku gospodarczego, ciągle bardziej korzystny okazuje się offset.