Pompa zanurzeniowa Gardena

Pompa zanurzeniowa Gardena służy pompowania wody z dolnego poziomu budynku. Pompy te pracują w trybie ciągłym, najczęściej w piwnicy. Zasada działania tych urządzeń jest prosta: zbierają one wodę gruntową lub deszczową w miejscu, w którym są zainstalowane, a następnie pompują ją przez rurę, która odprowadza wodę do miejsca na zewnątrz budynku, gdzie zostanie ona zebrana.

Wybierając pompę zatapialną, należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Objętość tego zbiornika jest bezpośrednio związana z ilością wody, jaką można z niego wypompować, zanim konieczne będzie usunięcie zanieczyszczeń z jego dna.

Jeśli wybierzesz elektryczną pompę zatapialną, zastanów się, czy potrzebujesz pompy z wyłącznikiem pływakowym, czy bez niego. Pierwsza opcja pomoże Ci uniknąć zalania, ponieważ automatycznie wyłącza urządzenie, gdy w studzience nie ma wody. Jeśli Twój zbiornik ma zdejmowaną pokrywę z otworem, możesz sam zainstalować taki wyłącznik pływakowy i połączyć go z pompą za pomocą specjalnych przewodów.

Pompa zanurzeniowa Gardena nie mają dużych rozmiarów i wymaga niewiele miejsca na instalację, dlatego często stosuje się je w piwnicach i suterenach. Ma długi okres eksploatacji i mogą być stosowane w różnych miejscach w domu, ponieważ może być podłączona do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej.

Pompa głębinowa jest rodzajem pompy wyporowej, która pompuje ciecz, wtłaczając ją do zamkniętej komory przez otwór wlotowy i wylotowy przy użyciu uszczelnienia mechanicznego w celu wytworzenia podciśnienia po stronie wylotowej komory. Wlot i wylot mogą znajdować się na górze lub na dole komory. Pompy zatapialne są powszechnie stosowane do pompowania cieczy ze studni, szamb i innych małych zbiorników do przechowywania lub magazynowania.