Pozycjonowanie stron w google

Jak zyskać nowych klientów i podnieść ruch na naszej stronie internetowej? Odpowiedź jest prosta. Należy sprawić, by witryna znalazła się najwyżej w wynikach wyszukiwania (najlepiej najwyżej na pierwszej stronie, ponieważ jeśli nie znajdzie się na pierwszej stronie, równie dobrze mogłoby jej nie być). Jak zatem tego dokonać?

SEO odpowiedzią na Twoje potrzeby

Cóż to właściwie jest? Skrót SEO pochodzi od angielskich słów Search Engine Optimization. To nic innego jak optymalizacja pod silnik wyszukiwarki. Pozycjonowanie stron w google polega na dostosowaniu treści do wysokich wymogów stawianych przez algorytmy Google. Kiedy wpisujemy w okno wyszukiwarki daną frazę, roboty pozycjonujące prześlizgują się po kolejnych witrynach wyszukując treści, które mogą nas zainteresować. Następnie wyszukiwarka przedstawia nam listę wyników wyszukiwania. Cała zabawa polega na tym, by w ten sposób dostosować kontent na stronie (nasycenie frazami kluczowymi, ilość nagłówków, konstrukcja tekstu, synonimy itp.) do tych algorytmów.

Sprawnie przeprowadzone pozycjonowanie stron w google sprawia, że nasza strona internetowa zyskuje w oczach robotów pozycjonujących Google. Wyszukiwarka uznaje nasze treści za wartościowe i proponuje użytkownikowi właśnie naszą witrynę, jako tą, która dostarczy mu rzetelnej wiedzy i informacji, których poszukiwał, wpisując w wyszukiwarkę dane słowo.

Kto może się tym zająć

Pozycjonowanie to coś, czym powinna zająć się osoba choć trochę znająca się na działaniu silnika wyszukiwarki. Zdając sobie sprawę z niuansów, można osiągnąć bardzo wiele i radykalnie podnieść pozycję witryny w Google.